Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport Extra

2018-06-03 09:52:00
Zespoły występujące na zapleczu Ekstraklasy zakończą w niedzielę sezon 2017/2018. Swego losu nie jest nadal pewny Stomil Olsztyn, który nadal bije się o utrzymanie z Pogonią Siedlce i Górnikiem Łęczna. Transmisja meczu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn w Polsacie Sport Extra.

Tydzień temu okazało się, że po wakacyjnej przerwie, w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej zadebiutuje Miedź Legnica, która uwieńczyła kapitalny sezon rozbijając u siebie Chojniczankę Chojnice 5:1. Po dziesięciu latach nieobecności w Ekstraklasie do piłkarskiego raju wróci również Zagłębie Sosnowiec.


O wiele bardziej zagmatwana jest sytuacja u dołu tabeli, gdyż o pozostanie w Nice 1 Lidze nadal walczą trzy zespoły.


Z trójki, która nie jest jeszcze pewna utrzymania, w najlepszej sytuacji znajduje się Pogoń. Siedlczanie mają 37 punktów, o jeden więcej niż Stomil Olsztyn i o dwa niż Górnik Łęczna. Cały tercet zagra na wyjeździe - Pogoń w Częstochowie z Rakowem, Stomil w Głogowie z Chrobrym, a Górnik w Katowicach z GKS.

Bezpośredni spadek ekipie z Siedlec grozi tylko w przypadku jej porażki, przy jednoczesnych wygranych dwójki konkurentów. W najgorszej sytuacji jest zespół z Lubelszczyzny, który nie tylko ma najmniej punktów, ale i gorszy bilans spotkań ze Stomilem. Z kolei oba pojedynki z Pogonią zakończyły się rezultatem 1:1, co oznacza, że gdyby kwestia spadku miała się rozstrzygnąć między tymi ekipami (remis Pogoni i wygrana Górnika przy zwycięstwie Stomilu), to konieczny byłby dodatkowy mecz barażowy na neutralnym terenie.

Transmisja meczu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn na antenie Polsatu Sport Extra. Komentują Mariusz Hawryszczuk i Waldemar Prusik.

Autor: Polsat Sport, Fot. Chrobry Głogów