Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 0:1

2018-06-04 13:51:00
Chrobry Głogów na sam koniec przegrał ze Stomilem Olsztyn 0:1. Nie zdołał przerwać serii meczów bez zwycięstwa i na nie trzeba będzie poczekać do nowego sezonu. Zwycięstwo dało utrzymanie "Dumy Warmii".

W 16. minucie Chrobry mógł objąć prowadzenie. Bartosz Machaj dograł z prawej strony na środek pola karnego, gdzie był Przemysław Trytko, ale strzał napastnika ChG obronił Rafał Leszczyński. Goście mieli groźne zwłaszcza ostatnie minuty. Po rzucie rożnym musiał interweniować Sławomir Janicki, w stronę którego uderzał Paweł Baranowski. Minimalnie niecelny był strzał tuż zza  szesnastki w wykonaniu Marcina Stromeckiego.

Do składu Chrobrego na ostatni mecz powrócił Mateusz Machaj, więc powróciło też zagrożenie ze stałych fragmentów. W końcówce pierwszej części raz jeszcze spróbował trafić bezpośrednio z rzutu rożnego, a po zmianie stron nieznacznie pomylił się z rzutu wolnego.

W 70. minucie na bramkę Stomilu w krótkim odstępie czasowym przymierzali Karol Danielak, Marcel Gąsior i po chwili Bartosz Machaj. Celne było uderzenie tylko Danielaka, przy którym interweniował golkiper rywali. Więcej precyzji mieli piłkarze Stomilu, którzy pokazali to w 76. minucie. Piłka wstępnie była dosłownie przy linii bramkowej pilnowanej przez Leszczyńskiego, lecz błyskawicznie znalazła się po drugiej stronie. Tam Stomilowcy pokonali Janickiego na raty, bo najpierw strzelał Wołodymyr Tanczyk, a skutecznie poprawił go Marcin Stromecki. Po tym głową uderzał jeszcze Artur Siemaszko, ale tym razem Janicki był na posterunku. Chrobry takich okazji już nie miał, więc po raz kolejny musiał przełknąć gorycz porażki.

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 Stromecki 76’

Żółte kartki: Machaj M., Pietrzczyk – Baranowski, Leszczyński.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 732.

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Pietrzczyk, Stolc, Danielak, Gąsior (85’ Kaczmarek), Mandrysz, Machaj B. (74’ Bach), Machaj M., Napolow, Trytko (66’ Kowalczyk).

Stomil: Leszczyński - Lech, Stromecki, Siemaszko, Głowacki, Kuban, Baranowski, Wełnicki, Tanczyk (83’ Bucholc), Karankiewicz, Szywacz.

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów