Chrobry Głogów – Stal Mielec 3:5

2018-05-14
Chrobry Głogów przegrał ze Stalą Mielec 3:5 i po raz szósty z rzędu zszedł z boiska bez wygranej.

Zaczęło się niebywale, bo już w 4. minucie mieliśmy… 1:1. Najpierw rzut wolny wykonywał Mateusz Machaj. Nie była to jego pozycja, więc dośrodkował piłkę, ale to po drodze i tak wszystkich zaskoczyła, włącznie z bramkarzem Stali, i tym sposobem wpadła do środka. Zaskoczony był chyba także Chrobry, bo goście błyskawicznie odpowiedzieli za sprawą Bartosza Nowaka. 

 

W 15. minucie blisko zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego był Mateusz Machaj, lecz przeszkodą okazała się poprzeczka. Na tym też skończyła się obecność Machaja na boisku, bo po drugim starciu i upadku musiał je opuścić. Spora strata i jeden z ważniejszych momentów pojedynku.

 

Rywale przez jakiś czas lepiej utrzymywali się przy piłce, ale zatrzymał to w 27. minucie Damian Kowalczyk, który z bardzo trudnej pozycji, będąc niemal na samej linii końcowej, pokonał Radosława Majeckiego. Kiedy wydawało się, że głogowianie dowiozą to do końca tej połowy, bo gol dodał im spokoju i pewności, choć dwukrotnie groźnie strzelał Jakub Arak, co zatrzymywali kolejno Sławomir Janicki i Michał Michalec, już w doliczonym czasie Michał Ilków-Gołąb sfaulował w polu karnym Jakuba Araka. Jedenastkę wykorzystał Nowak, zdobywając swojego drugiego gola w meczu. 

  

Pierwsze 45. minut nie zapowiadało takiego dalszego przebiegu, a później realizowano czarny dla Chrobrego scenariusz. Goście mieli kontrolę nad meczem i stwarzali sobie sytuacje. Musiało coś z tego wpaść i tak stało się w 74. minucie, gdy Sławomira Janickiego pokonał Jakub Arak. Po dograniu z prawej strony głogowski bramkarz odbił futbolówkę, a blisko niej znalazł się właśnie ten zawodnik mielczan. Pomarańczowo-czarni nie byli w stanie zaskoczyć i odpowiedzieć. W 87. minucie hat-tricka skompletował Nowak i choć zaraz potem, w 89. minucie, Karol Danielak po samodzielnym rajdzie zbliżył się do rywali na jedną bramkę, nie podziałało to na zespół. Już w doliczonym czasie wstrzelił się dobijający uderzenie Janoty, Jakub Arak.

 

Chrobry Głogów Stal Mielec 3:5 (2:2)

 

1:0 Machaj M. 4'

1:1 Nowak 4'

2:1 Kowalczyk 27'

2:2 Nowak 45' (k.)

2:3 Janota 74'

2:4 Nowak 87'

3:4 Danielak 89'

3:5 Arak 90'

 

Żółte kartki: Ilków-Gołąb - Arak, Swędrowski. 

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 724.

 

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Michalski, Danielak, Gąsior, Mandrysz, Bach, Machaj M. (18' Borecki), Napolov (57' Machaj B.), Kowalczyk (66' Trytko). 

 

Stal: Majecki - Kiercz, Leandro, Swędrowski (79' Marciniec), Gancarczyk, Nowak (88' Lech), Arak, Janota, Getinger, Sadzawicki, Banaszewski (75' Soljic). 

 

 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów

Zobacz również1 liga na Facebooku