Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice 3:1

2018-04-07 21:07:00
Początek może tego nie zapowiadał, ale najważniejsze, jak się kończy. A to Chrobry skończył dobrze. Po dwóch golach niezawodnego Mateusza Machaja i Karola Danielaka pokonał Puszczę Niepołomice 3:1.

Od początku był to ciężki mecz. Taki idealnie pasujący do pierwszoligowego krajobrazu. Walka. W takiej scenerii lepiej zaczęło się dla rywali, którzy na prowadzenie wyszli w 16. minucie. Po wrzutce z lewej strony strzelano na raty, ale skutecznie. Trafił wtedy Piotr Stawarczyk. Było to pierwsze stworzone przez nich zagrożenie i od razu zrobiono z niego użytek.

W 29. minucie rzut karny wywalczył Damian Kowalczyk, a na bramkę zamienił go Mateusz Machaj. W końcówce tej części ożywiło się za sprawą pomarańczowo-czarnych, bo Machaj dwukrotnie próbował zaskoczyć bezpośrednio z rożnego Marcina Staniszewskiego, ale raz interweniował on sam, a raz już niemal na samej linii bramkowej Uwakwe.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. dużo walki, a w związku z nią mało podbramkowych okazji. Dopiero w 69. minucie Serhiy Napolov dośrodkował w pole karne, przy czym groźnie, choć niecelnie główkował Przemysław Stolc. Napolov zresztą już po raz drugi dał dobrą zmianę. To po jego kolejnej wrzutce skaczący do główki chyba najniższy na boisku Karol Danielak dał głogowianom prowadzenie. Dopiero po tym zrobiło się nieco luźniej, czego mieliśmy dowód w postaci świetnych okazji. Sam na sam z golkiperem Puszczy znalazł się Jakub Bach, ale to nie wystarczyło do jego pokonania. Za to już w doliczonym czasie gry, sekundę przed końcowym gwizdkiem, z ostrego kąta huknął Mateusz Machaj i w piękny sposób ustalił wynik.

Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 3:1 (1:1)

0:1 Stawarczyk 16'

1:1 Machaj M. 29' (k)

2:1 Danielak 75'

3:1 Machaj M. 90'

Żółte kartki: Stępień, Uwakwe, Żurek, Mikołajczyk (Puszcza).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Widzów: 785.

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Danielak, Gąsior, Kona, Nowicki (46' Bach), Machaj M., Szczepaniak (58' Napolov), Kowalczyk (67' Trytko).

Puszcza: Staniszewski - Fryc, Stępień, Uwakwe, Drzazga, Domański (54' Szewczyk), Stefanik, Żurek (70' Czarny), Lepiarz (46' Ryndak), Stawarczyk, Mikołajczyk.