Chrobry Głogów – Olimpia Grudziądz 3:2

2018-03-11 00:31:00
Aż pięć bramek w sobotnie popołudnie zobaczyli kibice w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry pokonał Olimpię Grudziądz 3:2.

Początek nie należał do Chrobrego, bo to rywale mieli dwie okazje. Tę drugą wykorzystali. W 12. minucie po wrzutce z lewej strony i główce z kilku metrów Sławomir Janicki interweniował już na samej linii. Przyjezdni przez moment sygnalizowali nawet, że piłka przekroczyła linię bramkową, ale sędzia nakazał grać dalej. Protesty przerwała radość z bramki, bo celnie dobijał z dalszej odległości Damian Michalik. Chrobry odpowiedział w 20. minucie, a zrobił to niezawodny Mateusz Machaj.

Potem nastąpił okres względnego spokoju, choć Chrobry starał się wyprowadzać atak pozycyjny. Tym sposobem się nie udawało, za to raz było groźnie po stałym fragmencie, gdy Mateusz Machaj z rzutu wolnego chciał zaskoczyć zostawiającego trochę przestrzeni w bramce golkipera. Ten w porę się zreflektował. Zadziało się za to w końcówce. W 43. minucie karnego wykorzystał Michalik, w ten sposób zdobywając swojego drugiego gola. Odpowiedź pomarańczowo-czarnych była jednak błyskawiczna, bo po kornerze wykonywanym przez Machaja wstrzelił się Michał Michalec. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część, więc głogowianie wykorzystali ostatnią możliwą okazję do wyrównania.

W drugiej szans na tyle goli już nie było, lecz gdzieś w głębi było widać, że gol do szatni pozytywnie wpłynął na graczy ChG. Na tego jedynego, dającego zwycięstwo należało poczekać do 75. minuty. Od tego momentu Chrobry prowadził 3:2, choć długo nie była wiadomo za czyją sprawą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Machaja, uderzał Michał Ilków-Gołąb – to na pewno. Ale co dalej? Futbolówka trochę powędrowała pomiędzy zawodnikami zanim wpadła do środka. Jak się jednak potem okazało, piłkę do własnej siatki skierował Wełna.

CHROBRY GŁOGÓW – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 3:2 (2:2)

0:1 Michalik 12’

1:1 Machaj M. 19’

1:2 Michalik 43’ (k.)

2:2 Michalec 45’

3:2 Wełna 75’ (sam.)

Żółte kartki: Nowicki, Machaj M. – Żitko, Wełna, Michalik.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 854.

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Stolc, Michalec, Danielak, Gąsior, Mandrysz, Nowicki (74’ Bach), Machaj M., Napolov (63’ Szczepaniak), Kowalczyk (68’ Trytko).

Olimpia: Małecki - Bielawski, Wełna, Żitko, Olczyk, Klichowicz (78’ Bancessi), Candrea (70’ Feruga), Kurowski, Michalik, Kaczmarek, Koval (76’ Podlogar).