Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1

2018-07-21 21:51:00
W meczu inaugurującym rozgrywki Fortuna 1 Ligi w sezonie 2018/2019 piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali na wyjeździe zespół Chrobrego Głogów 1:0 po bramce Radionova w 37. minucie.

Od początku spotkania zespół ŁKS próbował narzucić rywalom swój styl gry. Z czasem to jednak gospodarze zaczęli zbliżać się coraz bardziej w okolice szesnastki przyjezdnych. W 21. minucie groźny strzał Kowalczyka dobrze zablokował Kamil Juraszek, a trzy minuty później snajper miejscowych dość wyraźnie przestrzelił z 30 metra.

W 37. minucie „biało-czerwono-biali” wykonywali rzut rożny. Mocno w pole karne zacentrował Wojciech Łuczak, a tam piłka odbiła się od pleców jednego z zawodników gospodarzy, trafiła w słupek a następnie pod nogi Radionova. Nasz napastnik w takich sytuacjach się nie myli i mocnym uderzeniem skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Janickiego. Jeszcze przed przerwą próbowali odpowiedzieć miejscowi, ale Ilków-Gołąb strzelił obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Bardzo dobrze w defensywie grali jednak podopieczni trenera Kazimierza Moskala, którzy nie pozwalali stwarzać większego zagrożenia we własnym polu karnym. W 62. minucie w bocznej strefie boiska Radionov świetnie przepchnął jednego z rywali, następnie wbiegł z piłką w pole karne i zdołał oddać strzał, który w ostatniej chwili zablokował stoper miejscowych.

Pięć minut później na dość zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Wojciech Łuczak jednak golkiper Chrobrego w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce spotkanie piłkarze trenera Grzegorza Nicińskiego musieli postawić wszystko na jedną kartę. Często decydowali się na długie piłki w okolice bramki Michała Kołby jednak były one niedokładne. Zawodnicy ŁKS do końca spotkania mądrze się bronili czekając na swoje szanse z kontrataków.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0 dla drużyny ŁKS. Beniaminek rozgrywek dobrze wszedł więc w sezon zdobywając w inaugurującym pojedynku trzy punkty na gorącym terenie w Głogowie. Teraz ełkaesiaków czeka debiut przed własną publicznością. Już za tydzień w hitowym meczu przy al. Unii 2 zmierzą się z GKS-em Katowice.

CHROBRY GŁOGÓW - ŁKS ŁÓDŹ 0:1 (0:1)

0:1 Radionov 37’

Żółte kartki: Ratajczak – Grzesik.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

CHROBRY: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalec, Wasiluk, Ratajczak (67’ Bach), Pawlik (54’ Trytko), Mandrysz, Nowicki, Zejdler, Machaj (54’ Napolov), Kowalczyk.

ŁKS: Kołba - Bogusz, Bryła (82’ Wojowski), Łuczak, Radionov, Gamrot, Pyrdoł (76’ Kostyrka), Grzesik, Kalinkowski, Juraszek, Rozwandowicz.

Autor: ŁKS Łódź, Fot. 400mm.pl