Chojniczanka zagra z Puszczą, Ruch ze Stalą

2017-11-17 07:51:00
Liderująca Chojniczanka Chojnice w sobotę podejmie zajmującą szóste miejsce Puszczę Niepołomice w 18. kolejce 1. ligi piłkarskiej. W niedzielne południe Górnik Łęczna podejmie Odrę Opole. To pierwsza kolejka rundy rewanżowej, a przedostatnia w tym roku.

W listopadzie odbędą się dwie kolejki awansem z rundy wiosennej. Pierwsza z nich rozpocznie się w piątek. Spadkowicz z ekstraklasy Ruch Chorzów, który z dorobkiem 14 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (zaczął sezon z pięcioma ujemnymi punktami za zaległości finansowe), podejmie Stal Mielec. Od trzech miesięcy zawodnikiem Stali Mielec jest były kapitan Ruchu Rafał Grodzicki.


- Łezka w oku się zakręci, bo w Chorzowie spędziłem osiem lat z przerwą na grę w Śląsku Wrocław. Z tym klubem przeżywałem wspaniałe chwile, jak i ten ostatni nieudany sezon. Ten klub mam w moim sercu i zostawiłem tam dużo zdrowia - powiedział Grodzicki cytowany przez oficjalną stronę "Niebieskich".


Stal Mielec z 22 punktami zajmuje 10. miejsce w tabeli.


W sobotę natomiast Puszcza Niepołomice zagra na wyjeździe z prowadzącą w tabeli Chojniczanką. Zespół z Niepołomic w poprzedniej kolejce zremisował 2:2 na wyjeździe z Miedzią Legnica, która przez to straciła prowadzenie w tabeli na rzecz Chojniczanki.


Miedź, która ma punkt straty do lidera, w niedzielę podejmie czwarty w tabeli Raków Częstochowa, tracący do najbliższego rywala dwa punkty.


Podobnie jak Miedź, 30 punktów ma również trzecia w tabeli Odra Opole, która w niedzielne południe zagra z Górnikiem Łęczna. Spadkowicz z ekstraklasy z 17 punktami zajmuje przedostanie miejsce w tabeli. W konsekwencji słabych wyników w poniedziałek z klubu zwolniony został trener Tomasz Kafarski. W najbliższych meczach drużynę prowadzić będzie Sławomir Nazaruk, związany z Górnikiem od niemal ćwierćwiecza jako zawodnik, kierownik drużyny i asystent pierwszego szkoleniowca. W poprzednim sezonie Nazaruk samodzielnie prowadził drużynę w dwóch spotkaniach ekstraklasy zdobywając cztery punkty.

 

 

 

Autor: Polsat Sport, Fot. Stomil Olsztyn