Chojniczanka – Wigry Suwałki 3:0

2018-04-30 00:13:00
Chojniczanka Chojnice pewnie pokonała Wigry Suwałki 3:0 w ostatnim meczu 28. kolejki Nice 1 Ligi.

Chojniczanka objęła prowadzenie już w 5. minucie gry. W polu karnym faulował Pyłypczuk, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Wołąkiewicz. W 22. minucie groźnie strzelał Bąk, ale wynik nie uległ zmianie.

W 42. minucie najlepszą okazję do wyrównania mieli goście. Radecki po dośrodkowaniu uderzył głową, jednak piłka przeleciała nad bramką Chojniczanki. Tuż przed przerwą gospodarze zdobyli gola na 2:0. Strzelał Zawistowski, a błąd popełnił Zoch, który puścił piłkę pod brzuchem.

W 66. minucie po centrze i uderzeniu głową jednego z piłkarzy Wigier, kapitalną interwencją popisał się Janukiewicz. W 86. minucie Danielewicz ustalił wynik meczu na 3:0, dobijając strzał.

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 3:0 (2:0)

1:0 Wołąkiewicz 5′ (k.)

2:0 Zawistowski 43′

3:0 Danielewicz 86′

Żółte kartki: Wołąkiewicz, Zawistowski – Pyłypczuk, Żyro, Spychała.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

widzów: 1516.

Chojniczanka: Janukiewicz – Fila, Jończy, Wołąkiewicz, Pietruszka – Biskup (81’ Ryczkowski), Zawistowski, Paprzycki, Steblecki (77’ Danielewicz), Bąk – Mikołajczak.

Wigry: Zoch –Spychała, Remisz, Żyro,– Pyłypczuk (74’ Obst), Radecki (46’ Iorga), Sokołowski, Gąska (88’ Kwaśniewski), Rybicki –Klimala.

Autor: 1liga.org, Fot. Wigry Suwałki