Chojniczanka straciła pozycję lidera

2017-10-30 08:08:00
Po serii trzech porażek Chrobry z małym przełamaniem. Remis dla Chojniczanki oznacza utratę pozycji lidera Nice 1 Ligi na rzecz Miedzi Legnica.

Spotkanie od początku należało do wyrównanych. Momentami zarysowywała się przewaga gospodarzy, innym razem była po stronie gości. Tak czy inaczej długo sytuacji było bardzo niewiele, czym nie dało się rozgrzać tych kibiców, którzy mimo fatalnej pogody zdecydowali się przyjść na stadion. Dopiero w 28. minucie Michał Ilków-Gołąb wypatrzył mającego trochę miejsca przed polem karnym Mateusza Machaja. Pomocnik Chrobrego zdecydował się na strzał, lecz po interwencji Radosława Janukiewicza, był tylko rzut rożny.

 

W końcówce mocniej nacisnęli rywale. Po jednym strzale z okolic narożnika pola karnego wielu piłkę widziało już w bramce, a ta odbiła się od słupka i wyszła w pole. Piękno futbolu polega na tym, że po chwili mógł być gol, lecz dla Chrobrego. Akcję tej części kończył Michał Borecki, którego świetnie uruchomił Marcel Gąsior. Borecki po wejściu w szesnastkę przed sobą miał właściwie bramkarza, lecz doświadczony Janukiewicz uchronił swój zespół od straty. Bramkarz Chojniczanki był jej mocnym punktem. Nic dziwnego, że to właśnie „Chojna” ma najmniej straconych goli - 12. 

 

Drugą połowę lepiej zaczęli pomarańczowo-czarni. Dwie okazje miał Mateusz Machaj, w 50 i 58 minucie, jednak zarówno z dystansu, jak i po wykończeniu składniejszej akcji uderzał niecelnie. Niecelny był też strzał będącego w jeszcze lepszej sytuacji od tych Machaja Emila Drozdowicza w ostatnich minutach. W tej odsłonie nie było jednak takich szans, jak te wcześniejsze ze słupkiem czy wyjściem sam na sam. Czuło się w powietrzu, że skończy się na remisie. Obie strony podeszły do siebie z szacunkiem, nie chcąc za bardzo się odkryć. Nawet, gdy trwał już doliczony czas gry, żadna z drużyn na siłę nie parła na drugą. 

 

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 0:0

 

Żółte kartki: Gąsior, Ilków-Gołąb (Chrobry).

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 660. 

 

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Wawszczyk, Gąsior, Borecki (58' Mandrysz), Napolov (46' Bach), Machaj M., Danielak, Kaczmarek (71' Kowalczyk). 

 

Chojniczanka: Janukiewicz - Zawistowski, Pietruszka, Rybski, Boczek, Mikołajczak (24' Drozdowicz), Podgórski (54' Bąk), Lisowski, Markowski, Ryczkowski, Wołąkiewicz (66' Grzelak).

 

 

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów