Chojniczanka – Raków 2:1

2018-08-04 00:07:00
Chojniczanka odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na własnym boisku pokonała 2:1 Raków Częstochowa.

W pierwszych trzech kwadransach kibice na stadionie w Chojnicach zobaczyli jedną bramkę. W 11. minucie MKS miał rzut rożny. W pole karne dośrodkował Paweł Zawistowski, a Wojciech Trochim strzałem głową skierował piłkę do siatki. Czerwono-niebiescy najlepszą okazję mieli 180 sekund wcześniej, kiedy Adam Radwański nie zdołał zamknąć akcji po "wrzutce" z prawej strony. 

 

Po zmianie stron częstochowianie dążyli do wyrównania (niecelny strzał Mondka). Z kolei gospodarze również mieli swoje okazje - strzał Michalskiego bardzo dobrze obronił Gliwa. W 69. minucie padł gol wyrównujący po akcji na prawej flance i dośrodkowaniu piłki w pole karne Chojniczanki wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Piotr Malinowski uderzył obok bezradnego Janukiewicza.

 

Chwilę później na boisku pojawił się Szymon Lewicki i w swojej pierwszej akcji trafił do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Kiedy wydawało się, że to Raków jest bliższy wywiezienia punktów z wyjazdu ekipa Przemysława Cecherza zadała decydujący cios. Faulowany w polu karnym był Trochim, a jedenastkę w 78. minucie na gola zamienił Hubert Wołąkiewicz. 

 

CHOJNICZANKA CHOJNICE - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 2:1 (1:0)

 

1:0 Trochim 11'

1:1 Malinowski 69'

2:1 Wołąkiewicz (k.) 78'

 

Żółte kartki: Zawistowski, Foszmańczyk - Kasperkiewicz. 

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

 

CHOJNICZANKA: Janukiewicz - Deleu, Wołąkiewicz, Michalski, Pietruszka, Zawistowski, Paprzycki, Foszmańczyk (74' Pylypchuk), Trochim (87' Danielewicz), Surdykowski (90' Mikołajczak). 

 

RAKÓW: Gliwa - Niewulis, Figiel (60' Malinowski), Radwański, Domański, Formella, Schwarz, Mondek (79' Bartl), Góra, Kasperkiewicz, Musiolik (70' Lewicki). 

Autor: Raków Częstochowa, Fot. 400mm.pl