Chojniczanka ograła PGE GKS Bełchatów

2017-08-10 08:28:00
Nie udało się zawodnikom PGE GKS Bełchatów pokonać po raz drugi przedstawiciela Nice 1 Ligi w rozgrywkach Pucharu Polski. Bełchatowianie przegrali mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice 0:3 (0:0).

Zanim spotkanie na dobre się rozpoczęło, każda z drużyn mogła zdobyć bramkę. Najpierw doskonałą sytuację zmarnowali gracze drużyny gości, a kilka minut później na bramkę Radosława Janukiewicza główkował Bartłomiej Bartosiak. Jednak jego strzał bramkarz Chojniczanki zdołał sparować na rzut rożny.


Chwilę później niebezpiecznie było już w polu karnym Arkadiusza Moczadło, lecz piłka po uderzeniu Tomasza Boczka wylądowała na słupku. To, co nie udało się pierwszoligowcowi do przerwy, udało się dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu.

Najpierw w 55. minucie zrehabilitował się Boczek, a siedem minut później wynik na 0:2 w kontrowersyjnych okolicznościach podwyższył Tomasz Mikołajczak. Wynik końcowy spotkania w 72. minucie ustalił Jacek Podgórski, który umiejętnie wykorzystał chwilową słabość defensywy PGE GKS.


Podopieczni Mariusza Pawlaka nie zwiesili głów i do końca gry starali się o zdobycie choćby honorowego gola, do czego zagrzewali ich głośnym dopingiem fani "Brunatnych". Tegoroczna przygoda PGE GKS z Pucharem Polski zakończyła się na 1/16 finału, a w kolejnej rundzie Chojniczanka zagra z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

 

PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:0)


0:1 Boczek 55'

0:2 Mikołajczak 62'

0:3 Podgórski 72'

 

Żółte kartki: Flaszka, Pietroń, Garuch, Bartosiak - Mikołajczak, Grzelak.


Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

 

PGE GKS: Moczadło - Pietroń (81' Ryszka), Klepczyński, Kendzia, Garuch - Rachwał, Janasik - Bartosiak (70' Ciarkowski), Flaszka, Chwastek - Giel (73' Thiakane)

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski, Markowski, Boczek, Dampc - Bąk (64' Podgórski), Danielewicz, Zawistowski, Grzelak, Biskup (55' Drozdowicz) - Mikołajczak (71' Drzazga) 


Autor: PGE GKS Bełchatów, Fot. Chojniczanka