Chojniczanka – Odra Opole 2:1

2018-03-31 21:48:00
Pierwszoligowa piłka wróciła do Chojnic po ponad czterech miesiącach przerwy. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej miejscowa Chojniczanka pokonała Odrę Opole 2:1.

Już od pierwszych minut piłkarze pokazali, że nie zamierzają grać zachowawczo i żaden z zespołów nie zadowoli się w to sobotnie popołudnie podziałem punktów.

W ciągu pierwszego kwadransa Rafał Grzelak i Jacek Podgórski sprawdzili formę Mateusza Kuchty, który wrócił do bramki Odry po powrocie ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem zza pola karnego, który nieznacznie minął lewy słupek Radosława Janukiewicza.

Stopniowo coraz większą przewagę zaczęli zyskiwać piłkarze Chojniczanki, a zwieńczeniem tego było trafienie Macieja Górskiego z 32. minuty. Całą kontrę z własnej połowy wyprowadził Sebastian Steblecki, a kluczowym podaniem otwierającym drogę do bramki popisał się Adam Ryczkowski.

W 47. minucie meczu o krok od doprowadzenia do wyrównania byli goście, a dosłownie kilkanaście sekund później przed stuprocentową okazją stanął Sebastian Steblecki, który był najaktywniejszym graczy naszego zespołu na przestrzeni całego spotkania.

Do 74. minuty Odra próbowała konstruować akcje w ataku pozycyjnym, natomiast Chojniczanka odpowiadała niebezpiecznymi kontrami. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Tomas Mikinic i oddał niesygnalizowany strzał, po którym skapitulował bramkarz gospodarzy.

Podopieczni Mirosława Smyły cieszyli się z remisu zaledwie pięć minut. To wtedy po dwóch świetnych interwencjach Mateusza Kuchty do piłki dopadł Adam Ryczkowski, który dał prowadzenie Chojniczance, a ta nie oddała go już do końca spotkania.

Chojniczanka Chojnice – Odra Opole  2:1 (1:0)

1:0 Górski 32′

1:1 Miknic 74′

2:1  Ryczkowski 78′

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Żółte kartki: Ryczkowski, Steblecki – Niziołek, Bodzioch, Skrzypczak.

Widzów: 1814.

Chojniczanka: Janukiewicz – Lisowski, Wołąkiewicz, Boczek, Pietruszka – Podgórski (81' Mikołajczak), Zawistowski, Grzelak (73' Danielewicz), Steblecki (69' Drozdowicz), Ryczkowski – Górski.

Odra: Kuchta – Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Brusiło – Mikinic, Niziołek, Habusta, Bonecki (76' Wepa), Marzec (61' Wodecki) – Ledecky (65' Skrzypczak).