Chojniczanka niepokonana u siebie

2017-09-11 10:05:00
W wyjazdowym meczu kończącym 8. kolejkę Nice 1 Ligi piłkarze Chojniczanki Chojnice pokonali GKS Tychy 3:0. Było to czwarte domowe zwycięstwo ekipy Krzysztofa Brede!

W 4. minucie pierwszy groźny sygnał w kierunku gospodarzy wysłali tyszanie. Dobrą akcję Dawida Abramowicza na lewej stronie i dokładne dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Michała Fidziukiewicza, a ten uderzeniem po koźle posłał piłkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach podopieczni Jurija Szatałowa oddali dwa strzały, które jednak nie zagroziły bramce Chojniczanki. Najpierw po długim wyrzucie futbolówki z autu wprost w ręce Radosława Janukiewicza główkował Daniel Tanżyna, a chwilę później z dystansu nad poprzeczką uderzał Łukasz Matusiak.

W dość krótkim okresie czasu pierwszej połowy, bo zaledwie w ciągu trzynastu minut zawodnicy z Chojnic rozstrzygnęli losy tego spotkania. W 22. minucie mierzonym strzałem z dystansu nie dał szans na skuteczną interwencję Rafałowi Dobrolińskiemu, kapitan miejscowych Paweł Zawistowski. Trzy minuty później piłkarze Krzysztofa Brede prowadzili już dwiema bramkami, a tym razem golkipera GKS zaskakującym uderzeniem z prawej strony boiska pokonał Wojciech Lisowski. Pieczęć w 35. minucie gry postawił Tomasz Boczek, który jeszcze w minionym sezonie reprezentował zielono-czarno-czerwone barwy, pakując futbolówkę do siatki z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Tyscy piłkarze od początku drugiej połowy próbowali szybko zdobyć kontaktowego gola, ale nastawieni na kontrataki gospodarze na niewiele im pozwalali. W 77. minucie gry po sporym zamieszaniu w polu karnym GKS piłkę na nodze miał Karol Fila, jednak rezerwowy Chojniczanki posłał ją obok bramki. Najgroźniejszą sytuację po przerwie Trójkolorowi stworzyli sobie w 80. minucie spotkania, kiedy to po składanej akcji z kilku metrów na bramkę uderzał Marcin Radzewicz. Strzał doświadczonego zawodnika GKS nogami wybił dobrze dysponowany tego dnia Janukiewicz.

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0 (3:0)

1:0 Zawistowski 22'

2:0 Lisowski 25'

3:0 Boczek 35'

Żółte kartki: Bąk - Łuszkiewicz,
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Lisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka - Bąk (57' Podgórski), Danielewicz, Zawistowski, Grzelak, Ryczkowski (70' Fila) - Drozdowicz (74' Mikołajczak).

GKS Tychy: Dobroliński - Mańka, Tanżyna, Bogusławski, Abramowicz - Kaczmarczyk (71' Błanik), Matusiak, Łuszkiewicz (46' Radzewicz), Zapolnik, Ćwielong (81' Szumilas) - Fidziukiewicz.