Chojniczanka lepsza od Pogoni!

2017-07-10 08:56:00
Chojniczanka wygrała z ekstraklasową Pogonią Szczecin w drugim tego lata meczu sparingowym.Decyzją sztabów szkoleniowych, spotkanie trwało nietypowo, bo 3×45 minut gry.

Pierwsza tercja rozpoczęła się idealnie dla Chojniczanki. Podopieczni Krzysztofa Brede od samego początku ruszyli do ataków, co poskutkowało szybko strzeloną bramką. Akcję skrzydłem Krzysztofa Drzazgi, precyzyjnym strzałem wykończył Paweł Zawistowski. Na tym goście nie mieli zamiaru poprzestawać. W 15. minucie Tomasz Mikołajczak zdobył bramkę na 2:0 strzałem po długim rogu. Chojniczanka kontrolowała wydarzenia na boisku, a Paweł Zawistowski nękał defensywę „Portowców” strzałami z dystansu. Pierwsza część gry zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Chojniczanki.

W drugiej tercji zespół Macieja Skorży wyglądał zupełnie inaczej. Gospodarze przejęli inicjatywę. Od pierwszej minuty meczu, pewnie w bramce Chojniczanki spisywał się Radosław Janukiewicz. W 60. minucie golkiper gości musiał jednak skapitulować. Do siatki trafił Łukasz Zwoliński. Pogoń natychmiastowo dążyła do zdobycia wyrównującej bramki. Ta okazja nadarzyła się w 66. minucie, gdy Kamil Drygas był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Zwoliński, choć Janukiewiczowi niewiele brakowało do tego, by powstrzymać napastnika Pogoni.

Na samym początku trzeciej tercji na prowadzenie wróciła Chojniczanka. Jakub Bąk wykorzystał błąd zawodnika gospodarzy i zdobył bramkę na 2:3. Zespół z Chojnic ponownie przejął inicjatywę i prowadził grę. Dobrze spisywała się defensywa Chojniczanki, która nie pozwalała na zbyt wiele rywalowi. Z czasem, przeciwnik próbował straszyć uderzeniami z dystansu lub stałymi fragmentami. W 118. minucie zespół Krzysztofa Brede podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, dobrze ustawiony Piotr Kieruzel zdobył bramkę na 2:4. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i to Chojniczanka schodziła z boiska jako zwycięzca.

Pogoń Szczecin – Chojniczanka Chojnice 2:4 (0:2) (2:2)

0:1 Zawistowski 6′

0:2 Mikołajczak 15′

1:2 Zwoliński 60′

2:2 Zwoliński 67′ (k.)