Chojniczanka – Drutex-Bytovia 4:0

2018-06-04 13:44:00
Chojniczanka wygrała z Drutex-Bytovią 4:0 w meczu 34. kolejki Nice 1 Ligi i zapewniła sobie trzecie miejsce na koniec rozgrywek, co jest największym sukcesem w historii klubu.

Dość szybko otworzyli wynik meczu gracze z Chojnic. W 7. Minucie błąd defensywy gości przy wyprowadzaniu piłki, Mikołajczak zabrał piłkę i popędził na bramkę Szromnika, który nie zdołał interweniować i po chwili napastnik gospodarzy zdobył gola.

Po 23. Minutach było już 2:0. Rzut karny na bramkę zamienił Mikołajczak. Co ciekawe karny był powtórzony, a w pierwszej próbie lepszy okazał się Szromik. Chwilę później mogło być 2:1, ale nieznacznie pomylił się Surdykowski. W doliczonym czasie pierwszej połowy z kontrą wyszła ekipa Chojniczanki, którą golem zakończył Ryczkowski.

Po zmianie stron groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, ale kapitalnie w bramce zachował się Janukiewicz. W 65. Minucie znowu błysnął bramkarz Chojniczanki broniąc strzał Surdykowskiego. Potem główkował Adamek, ale Janukiewicz nie dał się zaskoczyć.

W doliczonym czasie gry, gospodarze zdobyli czwartego gola. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Drozdowicz.

Chojniczanka Chojnice – Drutex-Bytovia Bytów 4:0 (2:0)

1:0 Mikołajczak 7′

2:0 Mikołajczak 26′

3:0 Ryczkowski 45′

4:0 Drozdowicz 90′

Żółte kartki: Bąk, Lisowski – Wróbel, González, Szromnik, Kuzdra.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Widzów: 2087.

Chojniczanka: Janukiewicz – Lisowski, Jończy, Wołąkiewicz (64’ Fila), Pietruszka – Ryczkowski, Zawistowski, Paprzycki, Steblecki (68’ Danielewicz), Bąk – Mikołajczak (75’ Drozdowicz).

Drutex-Bytovia: Szromnik – Kuzdra, Wróbel, González (61’ Wilczyński),  Wilk (53’ Hebel) – Kamiński, Wolski, Rzuchowski, Wacławczyk (46’ Adamek), 10. Michał Jakóbowski – Surdykowski.