Chojniczanka – Chrobry Głogów 3:0

2018-05-20 23:52:00
Chojniczanka wygrała z Chrobrym Głogów 3:0 po dwóch bramkach Damiana Piotrowskiego i jednym golu Jakuba Bąka.

Lepiej mógł zacząć Chrobry, bo Michał Borecki po dłuższym rajdzie i strzale zza pola karnego posłał piłkę tuż obok słupka, ale więcej szczęścia dopisało rywalom. Następnie gracze z Chojnic wykorzystali błąd głogowian i ich stratę futbolówki na własnej połowie. Tę odegrano do Damiana Piotrowskiego, który po ruszeniu naprzód pokonał Sławomira Janickiego. Było to pierwsze trafienie byłego piłkarza Chrobrego w nowych barwach, ale swojej radości nie manifestował przesadnie.

Pomarańczowo-czarni nie spuścili głów i z czasem już mocno było widać, że zależy im na wyrównaniu. Zwłaszcza w końcowej fazie pierwszej części przeważali wyraźnie, tyle że podjęte środki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W 27. minucie głową po rzucie rożnym celnie uderzał Michał Michalec, jednak Radosław Janukiewicz był na posterunku. Kolejne próby to strzały głównie z dystansu w wykonaniu Karola Danielaka czy Łukasza Szczepaniaka, ale i one nie dały tej szukanej odpowiedzi na gola Piotrowskiego.

W drugiej połowie Chrobry kontynuował dobry okres i wydawało się, że prędzej czy później coś wpadnie. Rywale jednak, mimo większej aktywności Chrobrego, potrafili stworzyć większe zagrożenie. W 59. minucie było niebezpiecznie w polu karnym, ale w porę Piotrowskiego przyblokował Michał Michalec. W 69 minucie po rzucie wolnym i interwencji Janickiego zrobiło się spore zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się strzelający jako drugi Jakub Bąk.

Piłkarze Chrobrego jeszcze starali się powalczyć, ale wiadomo, że wobec dwubramkowej straty te chęci zawsze w jakiś sposób opadają. Za to miejscowi na spokoju zdobyli trzeciego gola. Po raz kolejny zrobił to mijający Janickiego i uderzający już na pustą bramkę „Świrek”.

Chojniczanka Chojnice – Chrobry Głogów 3:0 (1:0)

1:0 Piotrowski 8'