Bruk-Bet Termalica – Bytovia Bytów 1:2

2018-07-21 23:16:00
To nie był udany początek rywalizacji w Fortuna 1 Lidze dla "Słoni". Rywalizację w niej rozpoczęli od porażki z Bytovią Bytów.

W pierwszych minutach obserwowaliśmy walkę w środkowej strefie boiska. Goście objęli prowadzenie w 12. Minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Kuzimski. Gracze z Niecieczy chcieli szybko odpowiedzieć. Strzał z dystansu Jovanovicia przeleciał tuż nad poprzeczką, a następnie uderzenie Gutkovskisa minęło słupek.

Gospodarze byli bliscy wyrównania w 26. Minucie, ale strzał Kiełba trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W dalszej części spotkania optyczną przewagę mieli gracze Bruk-Bet Termaliki, ale po pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W 48. Minucie było już 0:2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Burkhardta piłkę głowę niefortunnie do własnej bramki skierował Bartosz Szeliga. W 54. minucie znów bliski zdobycia bramki był Gutkovskis, ale zabrakło precyzji. Pięć minut później wprost w bramkarza z około 10 metrów strzelił Jovanovic. W 70. minucie kapitalną interwencją po strzale Śpiączki popisał się bramkarz Bytovii.

Kontaktowy gol dla „Słoni” padł w 80. minucie za sprawą pięknego uderzenia Purece. Gospodarze próbowali wyrównać, ale dobrze dysponowana tego dnia była defensywa Bytovii i trzy punkty pojechały do Bytowa.

BRUK-BET TERMALICA – BYTOVIA BYTÓW 1:2 (0:1)

0:1 Kuzimski 12’

0:2 Szeliga 48’ (sam.)

1:2 Purece 80’

Żółte kartki: Grzelak, Szeliga, Putiwcew, Gutkovskis – Burzyński, Burkhardt.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).

BRUK-BET TERMALICA: Trela – Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak – Skóraś (70’ Mróz), Jovanović (61’ Śpiączka), Szymonowicz (46’ Miković), Purece, Kiełb – Gutkovskis.

BYTOVIA: Witan – Wróbel, Dampc, Wilczyński, Kuzdra – Duda, Letniowski (74’ Burzyński), Kuzimski (86’ Procyszyn), Burkhardt (89’ Hebel), Jakóbowski – Jaroch.