Boateng i Górski w Rakowie Częstochowa

2017-07-14 13:00:00
Wychowanek Arsenalu Londyn Daniel Boateng oraz Jakub Górski zostali nowymi zawodnikiem Rakowa.

24-letni obrońca jest z pochodzenia Ghańczykiem, jednak urodził się w Londynie i posiada także obywatelstwo angielskie. W przeszłości występował w młodzieżowych drużynach Arsenalu. W latach 2012-2014 był wypożyczany przez "Kanonierów" do Swindon Town, Oxford United, a także do Hibernian FC, gdzie w szkockiej Premier League wystąpił w czterech meczach. 

 

Kolejnymi przystankami w karierze Daniela były Olimpia Sarejevo i szwedzki Södertälje FK. Ostatnio Boateng powrócił do Szkocji. Nasz nowy zawodnik grał w zespole League One - Airdrieonians. 

 

 

 Daniel to zawodnik z bardzo bogatym CV. Przez siedem lat był szkolony w Arsenalu Londyn. Ma bardzo duży potencjał. Jego losy piłkarskie różnie sie potoczyły, dlatego wypadł z "dużej piłki". Mam nadzieję, że u nas się odbuduje. Na pewno to będzie wzmocnienie Rakowa  komentuje transfer trener Marek Papszun. 

 

Boateng będzie już brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz rundy wstępnej Pucharu Polski z Wisłą Puławy. 

 

Górski jest wychowankiem Lechii Gdańsk, gdzie występował w drużynach juniorskich. Gra na pozycji bramkarza. Mający status młodzieżowca Jakub z naszą drużyną trenował już od kilku tygodni i wziął udział w obozie przygotowawczym w Zielonce. Swoją postawą w meczach towarzyskich i treningach sprawił, że dostał propozycję umowy z naszym klubem, którą przyjął. 

 

 

 

Bardzo się cieszę, że trafiłem do takiego klubu, jakim jest Raków. Chłopaki w szatni przyjęli mnie bardzo dobrze. Atmosfera również jest wzorowa. Swoją postawą będę chciał wzmocnić rywalizację o miejsce w bramce RKS-u  mówi Jakub Górski. 

 

 

Autor: Raków Częstochowa, Fot. Raków Częstochowa