Bez przełamania

2017-11-05 21:02:00
Oba zespoły od kilku spotkań czekają na zwycięstwo. Dziś więcej okazji stworzyła ekipa Chrobrego, ale nie znalazła ostatecznie sposobu na pokonanie Witana.

Początkowo optyczną przewagę posadali goście, ale dość sprawnie przeszła ona na Chrobrego. Pierwszy raz groźniej zrobiło się po tym, gdy Karol Danielak głową kończył akcję swojej drużyny, ale z tego był tylko rzut rożny, bo piłka odbiła się jeszcze od rywala. Głogowianie oddawali celne strzały (choćby po rzucie wolnym w wykonaniu Mateusza Machaja), jednak akurat one nie mogły wyrządzić Drutex-Bytovii krzywdy. W końcówce pomarańczowo-czarni wypracowali sobie dość wyraźną przewagę i to było podstawą do dobrych okazji. W 43. minucie Machaj uderzył po wolnym, po czym piłka poszybowała obok bramki, a następująca po tym fragmencie akcja całej drużyny mogła zostać skutecznie zamknięta przez Jakuba Bacha. Pomocnik Chrobrego chciał skierować piłkę bliżej dalszego słupka, jednak zabrakło precyzji.

Druga połowa już od początku do końca odbyła się pod dyktando Chrobrego. W 53. minucie kolejnej bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Jakub Bach. Końcówkę akcji rozgrywali pomiędzy sobą Machaj, Kowalczyk i właśnie Bach. Ten ostatni, wbiegając w pole karne, posłał piłkę tuż obok. W 60. minucie po uderzeniu Machaja z kilkunastu metrów bramkarz Drutex-Bytovii, Andrzej Witan sparował futbolówkę poza linię końcową. Najbliżej było w 74. minucie, gdy po główce Konrada Kaczmarka (chwilę wcześniej strzelał Przemysław Stolc) piłka odbiła się od poprzeczki.

Chrobry do końca dążył do trafienia. Widzieli to też przyjezdni, którzy starali się nieco opóźniać grę (niebezpiecznie za ich sprawą było właściwie tylko w 77. minucie po rzucie rożnym i główce Stasiaka, ale Sławomir Janicki w swoim obrębie zachowywał się bardzo pewnie). Mimo jeszcze kilka zapędów gospodarzy wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się remisem 0:0.

Chrobry Głogów - Drutex-Bytovia Bytów 0:0

Żółte kartki: Machaj M., Kowalczyk, Michalec - Jakóbowski, Wilczyński.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Widzów: 794.

Chrobry: Janicki - Stolc, Michalec, Michalski, Wawszczyk, Kona, Mandrysz, Bach (74' Borecki), Machaj M. (80' Trytko), Danielak, Kowalczyk (64' Kaczmarek).

Drutex-Bytovia: Witan - Wróbel, Kamiński, Jakóbowski (64' Biel), Surdykowski, Poczobut, Kuzdra (82' Szewczyk), Wilczyński, Stasiak, Wolski, Hebel (46' Gonzalez).

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów