Bez bramek w sparingu GieKSy

2017-07-10 10:59:00
W czwartym sparingu okresu przygotowawczego GKS Katowice zremisował na wyjeździe z ekstraklasowym Bruk-Betem Termalica Nieciecza 0:0.

Katowiczanie z większą werwą niż w poprzednim sparingu ruszyli do walki z rywalem, który w przyszłym tygodniu wznawia rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Trójkolorowi mogli prowadzić już w 10. i 11. minucie, lecz najpierw Andreja Prokić nie wykorzystał sytuacji sam na sam i trafił w golkipera Bruk-Betu, a następnie Tomasz Foszmańczyk uderzył w polu karnym nad bramką.GieKSa nie zwalniała jednak  tempa. Prowadziła w pierwszej odsłonie grę i stwarzała kolejne sytuacje. Najlepszą z nich zmarnował w 21. minucie Paweł Mandrysz, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, ale uderzył mocno i daleko od lewego słupka. Podobnie zachował się w 35. minucie Prokić, który z dwóch metrów nie trafił do pustej bramki po tym, jak ta przeleciała pod nogami bramkarza.Termalica ograniczała się do nielicznych kontrataków i przed przerwą zagroziła dwukrotnie katowiczanom. Strzał zawodnika z ostrego, prawego kąta Bruk-Betu obronił jednak w 22. minucie Sebastian Nowak, a w 37. minucie kolejny gracz zespołu gości trafił niezbyt mocno w środek bramki zza pola karnego.Po zmianie stron inicjatywę przejęli niecieczanie, stworzyli sobie kilka stuprocentowych sposobności do zdobycia bramki i nawet udała im się sztuka trafienia do siatki, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej na początku drugiej partii. Oglądaliśmy w niej już mniej celnych strzałów z obu stron, znów obrona GKS-u nie pozwalała na wiele rywalom i skończyło się na bezbramkowym remisie.


W drużynie GieKSy wystąpili testowani: pomocnik Wojciech Słomka i napastnik Jakub Yunis oraz trenujący z drużyną pomocnik Krzysztof Danielewicz.Teraz przed GKS-em obóz w Trzebnicy (11-19 lipca), podczas którego zmierzą się z Fastavem Zlin (12.07) i Miedzią Legnica (15.07).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice 0:0

 

 

GKS Katowice: Nowak – Frańczak, Kamiński, Midzierski, Zejdler – Mandrysz, Klemenz, Kalinkowski, Prokić – Foszmańczyk – Yunis. W II połowie wystąpili: Nowak – Mokwa, Kamiński, Midzierski, Zejdler – Słomka, Klemenz (65. Kuliński), Danielewicz, Ćerimagić – Foszmańczyk (71. Goncerz) – Yunis (74. Kędziora).

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Katowice