Beniaminek patrzy z góry

2017-09-25 14:15:00
10. kolejka Nice 1 Ligi przyniosła kolejną zmianę lidera. Tym razem przewodnictwo w tabeli objęła Odra Opole. Nie mogą przełamać się gracze GKS Katowice, którzy nie wygrali od piątej serii gier. Przełamał się za to Ruch Chorzów. "Niebiescy" wygrali i po minus pięciu punktach nie ma już śladu.

GKS Katowice w piątek był bliski przełamania, po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa. Do przerwy w spotkaniu z Chrobrym było 2:0, ale ostatecznie skończyło się remisem 2:2. Ekipa z Głogowa pozostaje jedyną w lidze, która na wyjeździe nie zaznała smaku porażki.

Odra Opole nie zwykła remisować u siebie w lidze. W żadnym z ostatnich ośmiu spotkań przy Oleskiej, drużyny nie podzieliły się punktami. Podobnie było w sobotę. Rewelacyjny beniaminek wygrał ze Stalą 1:0 i został nowym liderem, bo punkty straciła Chojniczanka i Miedź.

Długo czekał Raków na pierwsze zwycięstwo u siebie. To przyszło w 10. kolejce nad Drutex-Bytovią Bytów. Przed beniaminkiem gorący tydzień. Już w środę Raków czeka zaległy mecz z Wigrami Suwałki.

Lepiej nie mogli uczcić 38 urodzin klubu piłkarze Górnika Łęczna. Skromna wygrana 1:0 sprawia, że spadkowicz z ekstraklasy jest już na siódmej pozycji w tabeli. Dla tyszan to już czwarta wyjazdowa porażka. Więcej na koncie mają tylko Stomil Olsztyn i Ruch Chorzów.

Puszcza po trzech spotkaniach bez wygranej wreszcie zgarnęła komplet punktów, mimo, że to Stomil schodził na przerwę z prowadzeniem. "Duma Warmii" nie utrzymała jednak korzystnego dla siebie rezultatu i przegrała na wyjeździe po raz piąty. Ponadto w spotkaniu z beniaminkiem Stomil stracił trzy gole, a w sumie w delegacji już 14. To najgorzej spisująca się defensywa na wyjazdach w całej lidze.

W ostatnich czterech spotkaniach z udziałem Chojniczanki padło aż 17 goli. Nic dziwnego, że wszyscy nastawiali się na kolejne emocjonujące spotkanie. Tym razem jednak ekipa Krzysztofa Brede została zastopowana przez Olimpię Grudziądz. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a interwencją meczu popisał się Goropevsek, który wybił piłkę z linii bramkowej. Tym samym Biało-Zieloni są obecnie najlepszą defensywą w lidze (tylko osiem straconych goli).

Nie zwalnia tempa drużyna Wigier. Podopieczni Artura  Skowronka wygrali już trzeci mecz z rzędu i pną się w górę tabeli. Nosem wykazał się trener gości, który wprowadził na ostatnie 10 minut Kamila Kościelnego. Ten chwilę później zapewnił Wigrom trzy punkty.

Do 10. kolejki Miedź Legnica była niepokonana na własnym stadionie. Sposób na Miedziankę znaleźli jednak Górale, którzy wygrali 0:2. Było to pierwsze zwycięstwo Podbeskidzia na wyjeździe od 140 dni! Na uwagę zasługuje także fakt, że defensywa zespołu Adama Noconia jest już niepokonana od trzech spotkań!

Siedlce okazały się miejscem przełamania fatalnej serii Ruchu Chorzów, którego piłkarze do 10. kolejki nie przywieźli z wyjazdu choćby jednego punktu. Losy spotkania rozstrzygnęły się oczywiście, jak to na mecze z udziałem "Niebieskich" przystało w ostatnich 10 minutach gry. Tym razem to jednak ekipa Ruchu zadała decydujące ciosy i wywiozła z Siedlec pełną pulę i w tabeli wyszła na plus

Autor: 1liga.org, Fot. Odra Opole/Górnik Łęczna/Pogoń Siedlce