Beniaminek kontra spadkowicz

2017-11-04 09:08:00
Raków Częstochowa w tym sezonie jest jedną z najskuteczniejszych ekip Nice 1 Ligi. Na drugim biegunie jest natomiast Górnik Łęczna. Jakim wynikiem zakończy się ich spotkanie? Początek o 14:00.

W obecnym sezonie Nice 1 Ligi spadkowicz z ekstraklasy zdobył 17 punktów w 15. meczach. Górnik do tej pory wygrał 4 spotkania, 5 zremisował i 6 razy przegrał (bilans bramek: 12 strzelonych, 17 straconych). W ostatniej kolejce podopieczni trenera Kafarskiego przegrali na wyjeździe 0:1 z Puszczą Niepołomice. Był to piąty kolejny mecz, w którym łęcznianie nie zdobyli kompletu punktów. Ostatni raz zwyciężyli 23. września na własnym stadionie z GKS-em Tychy. 

 

Raków Częstochowa w ubiegłym tygodniu zanotował udaną pogoń i wygrał z Olimpią 1:2. Było to szóste zwycięstwo beniaminka w tym sezonie. Jednak co ciekawe, gracze Marka Papszuna wygrali przed własną publicznością tylko raz.

 

Górnik Łęczna na wyjeździe wygrał jedno spotkanie i strzelił tylko trzy bramki w ośmiu spotkaniach, co jest najgorszym wynikiem spośród wszystkich zespołów Nice 1 Ligi. Kurs w Fortunie, że dziś zawodnicy Zielono-czarnych nie strzelą bramki wynosi 2.15.

 

Do tej pory obie drużyny spotkały się dwukrotnie i w obu starciach  Górnik Łęczna odniósł  zwycięstwo. W sezonie 1999/2000, w rozgrywkach II ligi ekipa z Łęcznej na wyjeździe, pokonała Raków 1:0, a potem u siebie rozgromiła zespół z Częstochowy 5:0. Kurs w Fortunie,  że dziś Górnik Łęczna obie połowy spotkania wynosi 28. 

Autor: Górnik Łęczna, Fot. Górnik Łęczna