Bancessi trafił do Grudziądza

2017-07-11 14:01:00
Eusébio Armando Gomes Bancessi jest drugim zawodnikiem, który zasili szeregi Biało-Zielonych w nowym sezonie.

21-latek urodzony w Gwinei Bissau (posiada również paszport portugalski) karierę na szczeblu juniorskim rozpoczynał w 18-krotnym mistrzu Portugalii - Sportingu Lizbona. Kolejnym krokiem Eusébio była SL Benfica - najbardziej utytułowany klub w kraju. W sezonie 2013/14 przeniósł się do angielskiego Wolverhampton Wanderers F.C. Z krótką przerwą (w sezonie 2014/15 grał w Cheltenham Town FC) grał w tym klubie do sezonu 2015/16. Ostatnim przystankiem Gwinejczyka w Anglii był klub AFC Telford United. 

 

Do Polski trafił przed rundą wiosenną minionego sezonu, zasilając szeregi Pogoni Siedlce. Młody pomocnik wystąpił w 12 spotkaniach Nice 1 Ligi i strzelił 3 gole. Jedno z trafień zanotował przeciwko Olimpii Grudziądz w 23. kolejce.

 

Eusébio może grać zarówno na lewym, jak i na prawym skrzydle. Jak sam mówi: "Moimi atutami są siła i szybkość. Najbardziej lubię występować na skrzydle, nie gra dla mnie roli, na którym". W młodzieżowych drużynach Benficy grał między innymi z takimi piłkarzami jak: Renato Sanches czy Gonçalo Guedes.

 

 

Autor: Olimpia Grudziądz, Fot. Olimpia Grudziądz