Adrian Purzycki zawodnikiem Miedzi

2017-09-06 15:25:00
20-letni pomocnik Adrian Purzycki podpisał 3-letni kontrakt z Miedzią! To wielokrotny reprezentant Polski (kadry od U-18 do U-20), który szkolił się m.in. w Swansea City i Wigan Athletic, a ostatnio reprezentował barwy 2-ligowej holenderskiej Fortuny Sittard.

Purzycki ma na koncie 16 występów w juniorskich reprezentacjach Polski (od U-18 do U-20). Piłkarskie szkolenie zaczynał w zespole Swansea City, później grał także Polonii Warszawa i w juniorach Wigan Athletic. W tym ostatnim klubie występował też w drużynie rezerw, a w minionym sezonie był zawodnikiem 2-ligowej Fortuny Sittard z Holandii, w której rozegrał 10 spotkań. Przed końcem okna transferowego zawodnik rozwiązał kontrakt w Holandii, a teraz jako wolny gracz związał się 3-letnią umową z Miedzią. 

 

– Cieszę się, że dołączył do nas kolejny młody, utalentowany zawodnik. Oglądaliśmy występy Adriana w Holandii, to dobrze wyszkolony i grający bardzo twardo piłkarz. W środku pola mamy dużą rywalizację, ale podoba mi się, że Adrian podjął rękawicę i będzie walczył o miejsce w składzie. Z pewnością jest to zawodnik, który podniesie poziom rywalizacji w naszym zespole – mówi trener Dominik Nowak.

 

 

Autor: Miedź Legnica, Fot. Fot. B. Hamanowicz / Miedź Legnica